Інноваційний блок комбінованої незнімної опалубки КОМБЛОК для будівництва енергоефективних будівель.

З року в рік в сфері будівництва відбуваються події, пов’язані з відкриттям будь-яких нових технологій. Це може стосуватися і спорудження будинку, і виробництва специфічних матеріалів, а також зручного обладнання, що допомагає будівельникам більш якісно виконувати свої роботи. Звичайно, не всі нововведення несуть під собою ту раціональність, практичність і безпеку, які ми від них очікуємо.

Але сьогодні хотілося б звернути Вашу увагу на новий перспективний і вже запатентований будівельний матеріал, який не без гордості ми хочемо представити на суд споживача. Комблок – вдосконалений розбірний термоблок, призначений для зведення стін будинків і будівель за технологією «Термодім». Ряд особливостей, що відрізняють цей новий матеріал від звичайного розбірного і литого термоблока, роблять його для багатьох споживачів не просто альтернативою, а навіть бажаним варіантом.

Чому ж все-таки, маючи буквально подібні технічні характеристики зі звичайними термоблоками, комблок з’явився в нашій будівельній життя? Насправді, все дуже просто. Помінявши лише один матеріал в конструкції блоку, ми змогли вирішити ряд супутніх питань і проблем. Комблок складається з пінопласту пенелі зовнішнього утеплення, литий гіпсової панелі і семи пластикових перемичок. А створити таку нову конструкцію блоку нас наштовхнули саме клієнти. Деякі замовники дуже негативно сприймали той факт, що у внутрішній частині будівлі використовується пінопласт. Ми ж прибрали його з внутрішньої частини комблока і замінили вологостійкої гіпсової панеллю. Це додало багато позитивних моментів. Але про це нижче.

Новий будівельний матеріал Комблок – нові можливості

Новий будівельний матеріал Комблок – це нові можливості побудувати теплий і надійний будинок з повною впевненістю в тому, що жити в ньому буде затишно і безпечно. А таку впевненість забезпечують якісні характеристики матеріалу, що перетікають в його переваги:

  • Екологічність
  • Пожежна безпека
  • Відмінні теплотехнічні характеристики
  • Виняток додаткових вимог
  • Економія коштів

Звучить, звичайно, все красиво. Але, давайте все-таки зупинимося детальніше на кожному з переваг Комблока.

Отже, екологічність! Безліч суперечок і неоднозначних думок ходять навколо пінопласту. Одні відзначають, що пінопласт є дуже шкідливим матеріалом, який за допомогою негативних виділень (стиролу) повільно, але впевнено може викликати токсикоз людського організму. Інші кажуть, що це все слова, що не несуть під собою фактичної основи. У будь-якому випадку, застосовуючи в Комблоке у внутрішній частині стіни природний матеріал гіпс, ми відразу уникаємо подібних дискусій.

Пожежна безпека! Важливий елемент будь-якої будівлі, будь то житлове, промислове або господарське приміщення. Адже від ступеня пожежної безпеки будівель залежить не тільки матеріальна збереження, а й людські життя. Пінопласт при загорянні виділяє велику кількість небезпечного газу. Це і вплинуло на те, що в будівельних правилах прописали – стіни з термоблока повинні бути захищені мінімум трисантиметрових штукатуркою по металевій сітці. Комблок, як Ви вже зрозуміли, таке питання не розглядає, так як він не має пінопласту на внутрішній частині стіни.

Відмінні теплотехнічні характеристики матеріалу визначені тим, що пінопласт винесено на зовнішню (фасадну) частина будівлі. З точки зору теплотехніки це вважається правильним підходом. І в даному випадку такі показники як точка роси, теплоємність і теплоїнерційною стін оптимальні для будівлі, що і визначає гідний рівень комфорту всередині житлового будинку, громадської будівлі або промпомещеній.

Порівняння тепловтрат, точки роси, зон можливої конденсації вологи

КОМБЛОК

Опір теплопередачі: 2.79 (м²•˚С)/Вт
У огороджувальної конструкції перезволоження неможливо.  Конденсату немає.
Втрати тепла за опалювальний сезон: 33.08 кВт • год

ТЕРМОБЛОК

Опір теплопередачі: 2.73 (м²•˚С)/Вт
При вологості в приміщенні 35% (стандартна в опалювальний період)
Конденсат = 5.58 гр/м2/год
При вологості в приміщенні 45% (рекомендована лікарями)
Конденсат = 26.68 гр/м2/год
Втрати тепла за опалювальний сезон: 33.85 кВт • год

Чорний графік показує падіння / збільшення температури усередині конструкції. Починаючи з 20 градусів Цельсія і закінчуючи -20 град. Синій графік – температура точки роси. Якщо графік точки роси стикається з графіком температури, ці зони називаються зонами можливої конденсації (позначені блакитним). Якщо у всіх точках графіка температура точки роси нижча за температуру матеріалу, то конденсату не буде.

Виконано за допомогою онлайн-калькулятора на smartcalc.ru

Також в плані переваги ми виділили той факт, що Комблок виключає додаткові вимоги, що стосуються інженерних мереж – електриці, вентиляції, опалення. Для прикладу, до будівель побудованим із звичайного термоблока, висувається ряд вимог по електриці. Слід все дроти ізолювати в гофре, необхідно ставити дорогі, якісні пікетники і УЗО, якісні, негорючі розвідні коробки і підрозетники. А вентиляція ?! Окрема архіважлива тема в Термодомов, вона повинна забезпечувати не тільки повітрообмін але і висновок можливого конденсату з під пінопласту, а це багато тепла в трубу. І навіщо тоді будувати термос якщо його потім охолоджувати вентиляцією? І це все, через наявність пінопласту всередині будівлі. Комблок виключає пінопласт, а значить і додаткові вимоги.

Економія коштів. Це такі привабливі слова. Але в будівництві потрібно до них ставитися обережно. Адже якщо Ви хочете побудувати надійний і безпечний будинок або будівля для виробництва, не варто заощаджувати не обдумавши. Але Комблок вирішує питання економії спочатку! Гіпсова внутрішня панель дає можливість наносити на неї відразу шпаклівку без попередніх штукатурних або гіпсокартонних робіт. Це економія, якої не скористається хіба що нерозуміючий в будівельній справі.

Але більш за все економія проявляється при використанні блоку незнімної опалубки для внутрішніх несучих стін. Справа в тому, в конструкцію блоку входить дві литі гіпсові панелі товщиною 30мм. І в цьому випадку Ви зможете заощадити на обробці стіни з двох сторін! Ось чому такий блок має спочатку безпрецедентний характер з точки зору обсягів робіт і витрат на обробку.

Порівняльна фінансова характеристика

Для порівняльного розрахунку прийнятий 1 поверх будинку з зовнішніми розмірами 10х10, висота 3м. Вікна 6 шт 2х1,5; вхідні двері 1шт 2х1.
Ціни вказані для Харкова, вартість робіт і матеріалів періодично актуалізується.
Доставки якщо не вказано, не враховано.
Кількість матеріалів вказано без будь-яких запасів.

Розрахунок – термоблок
Найменування од кол-во ціна сума
Термоблок литий ТМ Валькірія ПСВ-С 25 шт 400 55 22000
Арматура ∅10 шт 573,6 7,8 4474,1
Цемент М400 (50кг) шт 74 78,5 5809
Пісок з доставкою м³ 6,4 200 1280
Щебінь ф5-20 з доставкою м³ 11 410 4510
Зведення стін м² 99,8 150 14970
Гіпсокартон KNAUF 12,5 мм х 1,2 х 2,5 м (в 2 шари) лист 67 76 5092
Монтаж гіпсокартону на клей (в 2 шари) м² 99,8 120 11976
Perlfix Клей для гіпсокартону (30кг) шт 20 93,2 1864
72973,1

п.п. 7, 8, 9 – наведено варіант найчастіше використовується. За ДБН В.2.6.-6-95 необхідно виконати штукатурку товщиною 3 см по металевій сітці. У сумі виходить дорожче і забудовниками рідко застосовується.

Розрахунок – комблок з гіпсової панеллю
Найменування кол-во ціна сума
Комблок 100мм з гіпсової панеллю в зборі шт 333 112,4 37429,2
Кутовий комблок 100 в зборі шт 48 142,6 6844,8
 Арматура ∅10 шт  573,6  7,8  4474,1
 Цемент М400 (50кг)  шт  85  78,5  6672,5
Пісок з доставкою  м³  7,5  200  1500
Щебінь ф5-20 з доставкою  м³  12,7  410  5207
Зведення стін  м²  99,8  180  17964
 80091,6

Тепер Ви самі бачите, що більш практичний і безпечний матеріал за вартістю практично дорівнює звичайному.

Витративши зовсім небагато більше ви отримуєте:

  • Відсутність пінопласту всередині будинку
  • Правильний пиріг стіни з точки зору теплотехніки
  • Відсутність “стільниковий” бетонного ядра (дійсно суцільний моноліт)
  • Теплоємність і теплоїнерційною стін
  • Регулирование толщины бетонного ядра стены
  • І ще ряд дрібних “плюшек”

Варто відзначити ще одну цікаву пропозицію. Ми майже єдині на українському ринку, хто виробляє кутовий блок до розбірних системам незнімної опалубки. Кутовий блок також призначений для зведення стін будівель за технологією «Термодім». Складається він з кутовий пенопластовой панелі, двох гіпсових панелей і восьми пластикових перемичок.

На закінчення хотілося б акцентувати Вашу увагу на те, що новий будівельний матеріал Комблок, маючи великий ряд індивідуальних позитивних особливостей, в сумі, за ціною, практично не відрізняється від термоблока. Тому, при будівництві будинку, безумовно, вигідніше використовувати Комблок, переваги якого, як Ви вже відзначили, на обличчя. І не забувайте, що нова технологія блоку була розроблена для того, щоб зробити теплим і затишним Ваш будинок, в якому Ви зможете себе відчувати завжди в комфорті і безпеки!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed