Економія енергії та коштів на опалення – питання, яке гостро стоїть перед будь-якою людиною. Концепція будинку, який не споживає енергію, не нова. В Європі такий вид житлового будівництва поширений, а в Україні він тільки починає набирати обертів.
Пасивний будинок – це будинок, який не вимагає опалення і його енергоспоживання зведено до мінімуму. Такий ефект досягається за рахунок правильної архітектурного планування, інженерних рішень, вентиляції з рекуперацією тепла, відсутність містків холоду і товстого шару утеплювача з зовнішньої частини будівлі.
Порівняння пасивного і звичайного будинку

Середньостатистичний будинок споживає найбільшу кількість енергії в зимовий період. Втрати тепла потрібно заповнювати за рахунок інших джерел енергії. Таким чином усереднений показник енергоспоживання становить 250 кВт · год / м2.

Вважається що пасивним будинком є будинок, який споживає не більше 15 кВт · год / м2 на рік. Для досягнення такого ефекту в звичайному житловому будівництві з газоблоку або цегли, доведеться використовувати від 300 мм утеплення пінопластом.

Як говорилося раніше, в звичайному будинку втрати теплого повітря відбуваються через стіни, вікна, системи вентиляції та щілини. Виною тому можуть бути помилки некваліфікованих робітників, помилки при будівництві, неправильний монтаж вікон і неякісне утеплення стін і даху.

Особливості пасивного будинку
Что такое пассивный дом 1
  • Пасивний будинок може і не використовувати опалення взагалі. Для збереження тепла достатньо всього лише не випускати його з дому, а тепло може вироблятися домашніми електроприладами.
  • Орієнтування будівлю на південь допомагає пасивно використовувати енергію, яка надходить в будинок з сонячними променями і при правильній плануванні віконних прорізів нагріває будинок.
  • У пасивному будинку кожне приміщення вентилюється, щоб збагачувати мікроклімат будинку свіжим повітрям. Система рекуперації тепла дозволяє досягти рівня повернення повітря до 90%. Таким чином знижуються втрати тепла, які виникають при звичайному провітрюванні.
  • Також, в пасивних будинках можуть використовуватися поновлювані джерела енергії. Наприклад, сонячні батареї.

Висновок:

Пасивний будинок – це будинок, який вимагає правильного ландшафтного планування, максимальної компактності будівлі, дотримання правил скління будівлі, наявності правильно збудованих акумулюють елементів для поглинання і утримання енергії, систему інженерних рішень. Витрати на опалення такого будинку складуть до 10% від витрачених коштів на опалення звичайного будинку. Така економія суттєва і вигідна, особливо для будівництва в Україні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.

Меню