Керамічний блок – це штучний керамічний камінь, призначений для зведення стін. Цей матеріал являє собою подобу цегли, який має внутрішні порожнечі (від 50% до 70%) і має більший розмір в порівнянні з простим цеглою (в 2 – 15 разів). Використовується для зведення будівель до 9-ти поверхів.

До складу керамічних блоків входить глина. Саме з червоної глини робляться керамічні блоки. Для поліпшення якості блоку, туди додають довірені тирса, а після формування форми блоки піддаються обпеченю. Після завершення процедури ми маємо міцний стіновий блок з хорошими теплоізоляційними властивостями.

Розглянемо основні переваги керамічного блоку.

 • Будинок з керамоблоков споруджується в три рази швидше, ніж звичайно. Такий ефект досягається за рахунок великих розмірів будматеріалу.
 • Керамоблок має пазогребневую форму. На верхній і нижній межі блоку є поздовжні гребені і пази, які щільно стикуються між собою.
 • Низька теплопровідність. Даний ефект досягається за рахунок наскрізних, пустотних утворень в структурі матеріалу.
 • Невелика вага будматеріалу допомагає не знизити тиск на фундамент.
 • Пожежна безпека даного матеріалу максимальна. При горінні не виділяється ніяких шкідливих речовин.
 • Керамоблок повністю екологічний матеріал, тому що виготовлений суто з натуральної сировини.

Недоліки керамічного блоку.

 • Виробники блоку стверджують, що міцність дозволяє будувати моноетажкі, не вдаючись до додаткового армування. Однак, будівельники на практиці стверджують, що міцність блоку в 2 – 3 рази менше зазначеної виробником. Це підтверджують випробування на вигин блоку. Керамоблок може з роками деформуватися, потріскатися і навіть зруйнуватися.
 • Керамічні блоки – теплий матеріал, але не слід нехтувати кліматичними умовами, в яких розташована будівля. Вважається, що при товщині стіни 38 см, будинок не вимагає додаткового утеплення. Однак, як показує практика, в холодних регіонах товщину стіни слід збільшувати до 50 см.
 • Блоки вбирають в себе вологу, тому слід бути уважним при їх укладанні. Слід уникати води при зведенні фундаменту і захищати їх від дощу.
 • Не варто недооцінювати важливість транспортування. Керамічні блоки мають щілинний структурою, а відповідно мають тендітні тонкі стінки. Блок можна випадково пошкодити, тому слід бути акуратним при навантаженні і розвантаженні будматеріалу.
 • Виникають складнощі з кріпленням різних предметів на стіну будинку, тому що блок всередині є порожнистим.
 • Теплотехнічні властивості даного матеріалу легко перекреслити некомпетентністю будівельників, якщо блоки класти на розчин більше 6 мм, тому що шви є хорошими містками холоду.

Висновок: керамічний блок досить міцний і легкий матеріал, який має високу пожежобезпечність і екологічність. Але також в даному матеріалі присутній ряд мінусів, через які будівельники відмовляються від його використання. Використання керамоблока підходить тільки для певних кліматичних умов, блок вимагає високої компетентності будівельників і може доставляти незручності з кріпленням речей на стіну.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.

Меню