Холодний будинок – проблема багатьох мешканців. Це питання вимагає особливої уваги тому тепловтрати будинку не тільки збільшують витрату коштів, а й вносять дискомфорт у мікроклімат будинку. Вирішенням цієї проблеми є зовнішнє утеплення фасаду різними матеріалами, про види яких мова піде далі.

Види утеплювачів

Мінеральна вата. Теплоізоляційний матеріал, виготовлений з базальтових порід. Має структуру волокон. Стійка до високих температур і має хорошу тепло- і звукоізоляцію. Має низьку теплопровідність і високу паропроникність. Є не пальним і повністю екологічним утеплювачем. Не змінює свою форму з плином часу. Мінеральна вата піддається нарізування на шматки неправильної форми, що сприяє утепленню різних ділянок будинку. Має підвищену схильність до вологопоглинання, тому її обов’язково потрібно ізолювати від зовнішнього середовища.

Явним недоліком матеріалу є висока ціна. При виборі утеплювача дуже важливо враховувати щільність. Що б зрівнятися по теплопровідності з пінопластом, мінеральний утеплювач повинен мати щільність не менше 120 кг / м3.

минеральная вата

Пінопласт. Пінопласт може мати різну щільність і відповідно міцність. Має низьку теплопровідність, стійкий до вологи і має середню паропроникністю. Пінопласт – найдешевший матеріал, що робить його найбільш популярним зовнішнім утеплювачем.

Недоліком є його горючість і отруйні пари, які він виділяє при горінні. Також миші проявляють інтерес до цього матеріалу.

пенопласт

Екструдований пінополістирол. Екструдований пінополістирол відрізняється від пінопласту технологією створення гранул. Має поліпшені властивості по відношенню до пінопласту. Він на багато тонше і щільніше пінопласту, краще утримує тепло, має водовідштовхувальні властивості і не здатний самостійно горіти. Також стійкий до перепаду температур.

З недоліків можна виділити високу ціну, низьку паропроникність і горючість. При горінні екструдований пінополістирол виділяє токсичні речовини в атмосферу. На даному матеріалі погано тримаються мокрі фасади, такі як «короїд» і т.д.

Також, існує помилкова думка, що екструдований пінополістирол має меншу теплопровідність, ніж пінопласт. Тому товщина пінополістиролу повинна бути така ж, як у пінопласту.

экструдированный пенополистирол

Пінополіуретан. Рідкий матеріал, який піниться при нанесенні його на поверхню стін. Він лягає одним шаром на всю поверхню, що виключає появу містків холоду. Пінополіуретан не пропускає пари і не поглинає воду. А відповідно не вимагає додаткової паро- та гідрозахисту.

Пінополіуретан не можна назвати екологічним матеріалом. Він шкідливий для здоров’я. Тільки дорогі марки даного утеплювача можуть вважатися екологічно чистими.

пенополиуретан

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.

Меню