Пінополіуретан – речовина, яка утворюється при змішуванні двох складових з використанням спеціального обладнання. У слідстві змішуючи відбувається хімічна реакція і суміш спінюється. Якість ППУ безпосередньо залежить від використовуваних компонентів. В результаті можна отримати, як і якісний матеріал, так і відверто шкідливий.

Які бувають види пінополіуретану?

М’який пінополіуретан:

М’який пінополіуретан – це самий звичайний поролон. Він має щільність від 5 до 35кг / м3. Використовується в меблевій промисловості (набивка диванів, матраців, крісел), для виготовлення мочалок, губок, матраців і т.д. Також використовується для утеплення труб гарячого теплопостачання, дахів дверей і звичайно ж внутрішньої поверхні стін.

Такий вид пінополіуретану еластичний, пружний і не вимагає професійних навичок роботи з ним. Але він сильно схильний до навіть незначним механічний впливів і добре вбирає вологу, якщо утеплювати його з зовнішньої сторони

Жорсткий пінополіуретан:

Він використовується для монтажу віконних і дверних прорізів, утеплення цоколів, підвалів і фундаментів, в місцях, де будівля має контакт з грунтом. Він має щільність від 25 до 300 кг / м3. Це ППУ, який розпилюють на зовнішню поверхню стін. Своєю пінистої структурою, він закупорює всі щілини і містки холоду, таким чином створюючи монолітну паро-, звуко- і водонепроникну структуру. Він не пропускає і не вбирає воду. Жорсткий ППУ володіє низькою паропроникністю, тому його не рекомендують використовувати для утеплення будинків з «дихаючих» матеріалів, таких як газоблок і дерево. Також, при нанесенні утеплювача на інші ділянки будинку, через час утворюється конденсат, викликаний підвищеною вогкістю всередині стін. Це може призвести до поширення грибка, цвілі або навіть до руйнування структури будівельного матеріалу.

Коротко про характеристики ППУ:

  • Теплопровідність

Теплопровідність коливається від 0,020 до 0,035 Вт / (м · K). Цей показник краще, ніж у мінеральної вати і пінопласту 0,045 – 0,055 Вт / (м · K).

  • Шумоізоляція

Шумоізоляція залежить від щільності, еластичності і товщини матеріалу. Кращим шумоізоляційним властивістю володіє ППУ напівжорсткого типу.

  • Вплив хімічних речовин

ППУ руйнується і втрачає свої властивості при контакті з мінеральними кислотами і органічними розчинниками. Але він ніяк не піддається впливу нафтопродуктів, пластифікаторів, спиртів, ефірів.

  • Вологопоглинання

Матеріал може вбирати вологу від 1% до 5% від початкового об’єму. Природно, чим щільніше матеріал, тим гірше він вбирає воду.

  • Горючість

Пінополіуретан відноситься до групи горючості, в залежності від типу використовуваних компонентів Г1 – Г4 (ГОСТ-12.1.044). Горить ППУ тільки в тих місцях, де безпосередньо є джерело горіння. Якщо знизити температуру, то полум’я згасне, а ППУ почне тліти.

  • Довговічність

Термін служби пінополіуретану досить великий: не менше 30 років (в залежності від умов експлуатації).

Мінуси утеплення з пінополіуретану.

  1. У процесі горіння і тління він виділяє шкідливі речовини, які шкодять здоров’ю.
  2. При впливі ультрафіолету, матеріал піддається деструкції. Він не тільки руйнується, а розпадається на мономери, які негативно відбиваються на самопочутті. Дія цих речовин може відіб’ється на людину через кілька років, підриваючи його здоров’я і роботу серцево-судинної системи.
  3. Через десяток років ППУ значно втрачає свої утеплювальні властивості, що змушує витрачати більше коштів на опалення.
  4. Жорсткий ППУ паронепроникним, що призводить до вогкості приміщення, до утворення грибка і цвілі в стінах.
  5. Має досить високу вартість.
  6. Не можна використовувати при утепленні дахів, зроблених з профнастилу або металочерепиці. Металеві дахи сильно нагріваються, нагріваючи утеплювач, який під впливом температури буквально випаровується.

 

Плюси утеплення з пінополіуретану:

  1. В остаточній застиглої формі пінополіуретан не має стиків і швів. Це означає, що не утворюються містки холоду і вуличне повітря не може проникнути в будинок.
  2. Стійкий до перепадів температур.
  3. Легкий матеріал, який знижує навантаження на несучі конструкції і фундамент.
  4. Відсутні необхідність в додаткових кріпленнях.
  5. Матеріал легко наноситься на різні поверхні (дерево, бетон, скло, металоконструкції).
  6. Не має потреби в попередній обробці поверхні, перед нанесенням матеріалу.
  7. Піна використовується як на вертикальних, так і на горизонтальних площинах.

Висновок:

Різновиди пінополіуретану дають можливість застосовувати його починаючи від виробництва мочалок, закінчуючи утепленням величезних газових труб. Цей матеріал заслужив своє місце на ринку і застосовується в багатьох сферах. Він має гарну вологостійкість, теплопровідністю, шумоізоляцією, стійкий до часів року, погано вбирає вологу і мало схильний до дії деяких хімічних речовин, ППУ властива низька паропроникність, при нагріванні виділяє токсичні речовини, він схильний до згубному впливу ультрафіолету. Тому ППУ, як матеріал для утеплення будинку, викликає суперечки і багато експертів не радять його використовувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.
You need to agree with the terms to proceed