Енергозбереження будинку хвилює багатьох мешканців и змушує шукати ВІДПОВІДІ на запитання «Які є Способи Утримання тепла в будинку?». Тепловтраті – серйозна проблема, яка Несе в Собі додаткові и небажані витрати. Некоректно установка дверей и вікон, неякісне утеплення и Містки холоду могут змушуваті Вас мерзнути взимку.

Зберегти тепло в будинку можна:

  • Утепленням стін і балкона.
  • Видаленням містків холоду, через які тепло йде, а холодне повітря потрапляє в будинок.
  • Збільшенням герметичності дверних прорізів для запобігання втрати тепла.
  • Ремонтом вентиляційних отворів, які затягують холодне повітря в приміщення і т.д.

Ці способи дієві, але мова в цій статті піде не про них. Є більш вигідний і зручний спосіб економії на електроенергії і збереженні тепла.

Що таке рекуперація тепла?

Рекуперація тепла це енергозберігаюча технологія переробки повітря, яка дозволяє раціонально використовувати енергію будинку для підігріву свіжих потоків повітря. Не витрачаючи додатково жодного вата електроенергії.

Як працює рекуперація тепла? Холодний вуличне повітря потрапляючи в рекуператор через теплообмінник зігрівається за рахунок обробленого домашнього повітря. Таким чином здійснюється теплообмін між приточними і витяжними потоками. Це забезпечує збереження енергії, яка використовувалася б для підігріву холодного повітря стандартними способами.

Що дає система рекуперації тепла?

В системі класичних вентиляцій є безліч недоліків, які зводять на «ні» спроби зберегти приміщення теплим і зайвий раз не витрачати енергію на підігрів. Будинки вже мають нагрітий тепле повітря, а стандартна система вентиляції викидає цей ресурс просто на вулицю, а потім знову витрачає енергію на підігрів входять холодних потоків. Навіщо, якщо можна використовувати вже наявні тепло?

Система рекуперації може повертати до 90% домашнього теплого повітря і здатна скоротити на 90% ваші витрати на опалення. Іншими словами, тепле повітря проходить через рекуператор, де забирає потрібне нам тепло і підігріваємо їм холодне повітря.

Способи використання рекуператорів.

Рекуператор може бути використаний в:

  • Центральної системі вентиляції.

Застосовується для рекуперації повітря малоповерхових будинків. Принцип дії полягає в переробці всього потоку повітря відразу. Потім він перерозподіляється і направляється по вентиляції в різні кімнати житла.

  • Точковий розподіл (децентралізовано).

Це універсальний рекуператор, який можна застосовувати і для приватних будинків, і для квартир. Принцип дії протилежний вищеописаному. Кожне приміщення забезпечене власним рекуператором. Таким чином, виконується переробка не тільки обсягу повітря, а окремих потоків, які розподілені по кімнатах і піддаються індивідуальній регулюванню.

Які бувають рекуператори?

Пластинчастий рекуператор.

Ефективність становить від 55% до 70%.

рекуператор 1

Припливні і витяжні потоки рухаються поперек або противотоком плоских каналів, які зроблені з теплопровідного матеріалу. Через такі пластини потоки не змішуються, але мають можливість обмінюватися теплом. Різниця температур з різних сторін пластини призводить до утворення конденсату, який при зниженні температури може перетворюватися в лід. Таким чином, необхідна система, яка буде займатися відтоком води і оттаиванием льоду.

Роторний рекуператор.

Ефективність становить від 75% до 85%.

рекуператор 2

Ротор всередині рекуператора обертається між потоками витяжного і припливного повітря. Завдяки такому механізму здійснюється теплообмін. На відміну від пластичного рекуператора, потоки повітря не змішуються і не утворюють конденсат. Теплий і холодний потоки здійснюють обмін вологою, що підтримує вологість приміщення на стабільному і оптимальному рівні.

Камерний рекуператор.

Усередині рекуператора пластина розділяє камеру на дві частини. Витяжним повітрям нагрівається одна частина рекуператора. Далі заслінка, що розділяє камеру на частини, змінює положення і разом з ним напрямок повітряного потоку. Таким чином припливне повітря нагрівається від теплих стінок рекуператора. Холодний і тепле повітря може утворювати конденсат на перегородці. Для усунення цієї проблеми необхідний відведення конденсату. Запахи можуть передаватися через потоки повітря.

Висновок:

Рекуперація тепла вирішує питання не тільки чистого і свіжого повітря в будинку, але і відмінно підходить як засіб економії на опаленні. Така система економить вам до 90% вашої електроенергії і піклується про збереження тепла в будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Fill out this field
Fill out this field
Будь ласка, введіть правильний email.

Меню